Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

W tym roku już po raz piąty zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej problemom kardiologicznym towarzyszącym leczeniu chorób nowotworowych, która odbędzie się w formie hybrydowej 18 listopada 2023 roku. Wykładowcy z Trójmiasta spotkają się w hotelu ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku, inni wykładowcy będą prezentować wykłady on-line. Konferencja odbędzie się wirtualnie, a dla wszystkich zarejestrowanych uczestników udział w niej jest bezpłatny.

W tym roku zaplanowaliśmy dwie sesje na temat najczęstszych nowotworów w naszej populacji, tj. raka piersi i raka płuca. Wiele się bowiem zmieniło w ich leczeniu w ostatnich dwóch dekadach, jak również w postrzeganiu kardiotoksyczności nowoczesnych metod radioterapii.

Jak co roku przewidziana jest sesja na temat leczenia przeciwkrzepliwego u pacjentów onkologicznych, w tym wykład eksperta w tej dziedzinie - prof. Anetty Undas. Zależy nam na praktycznym przedstawieniu tego zagadnienia i dlatego zaplanowaliśmy w tej sesji prezentację przypadków klinicznych.

Chcemy zwrócić Państwa uwagę na pacjentów po przeszczepieniu szpiku, którzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych (także odległych) po zastosowanym leczeniu hematologicznym.

Inne ważne zagadnienia, które chcielibyśmy omówić to aktywność ruchowa u pacjentów onkologicznych oraz dyslipidemia - czy powinniśmy ją leczyć w tej grupie chorych?

Dzięki poprawie w zakresie diagnostyki oraz stosowaniu nowych metod leczenia zwiększyła się przeżywalność w wielu chorobach nowotworowych. U niektórych pacjentów nabiera ona cech choroby przewlekłej. Dlatego tak ważne jest, aby wiedza na temat możliwych powikłań kardiologicznych stosowanego leczenia onkologicznego docierała do jak największej liczby lekarzy którzy spotykają się z tymi problemami w codziennej praktyce: kardiologów, internistów, onkologów, hematologów, a także lekarzy rodzinnych. Taki jest cel organizowanej przez nas konferencji.

W sobotę 18 listopada 2023 roku zapraszamy na spotkanie z kardio-onkologią. Liczymy na Państwa aktywny udział, bo bardzo cenimy wspólne „głośne myślenie”. Tematów nam nie zabraknie i gorąco zapraszamy do udziału oraz dyskusji.prof. dr hab. Ewa Lewicka
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji
V Bałtyckie Spotkania Kardio-Onkologiczne
 
 


 

Sponsorzy

Patroni medialni